Banner

Banner

Tabs

Upcoming Events
Wed Mar 29
Postponed
at Bard
Wed Mar 29
Final
at Albertus Magnus L, 15-5
7 Innings
Sat Apr 01
NTS
at Hamilton College Continental Invitational
Sat Apr 01
NTS
at Hamilton College Continental Invitational
Sat Apr 01
Final
vs. Lesley W, 3-0
Sat Apr 01
Final
vs. Lesley W, 3-0
Kahl Campus Center, Albany, N.Y.
Sat Apr 01
Final
vs. Alfred L, 28-7
Sun Apr 02
Final
at Elmira W, 2-1
7 Innings
Sun Apr 02
Final
at Rensselaer L, 8-1
Sun Apr 02
Final
at Elmira W, 3-0
9 Innings
Sun Apr 02
Final
at Rensselaer L, 8-2
Mon Apr 03
Final - 7 innings
at Elmira W, 17-7
Mon Apr 03
Final
at Bard W, 23-6
Tue Apr 04
Final
at Union L, 5-1
Wed Apr 05
8:00 PM
Overwatch 2 vs. California State - Monterey Bay L, 3-0
Wed Apr 05
Final
vs. Hartwick L, 19-7
Wed Apr 05
Final
at Skidmore L, 4-2
Wed Apr 05
Final
at Utica L, 14-9
Wed Apr 05
Final
at Skidmore L, 7-6
Thu Apr 06
8:00 PM
Madden vs. Randolph Macon L, 2-0
Thu Apr 06
Final
at Eastern Nazarene L, 3-0
Fri Apr 07
5:00 p.m.
at Utica University Pioneer Spring Invitational
Javelin Events Only
Fri Apr 07
Final - 7 innings
vs. St. John Fisher L, 22-4
RPI Baseball Field, Troy, N.Y. - 9 innings
Fri Apr 07
Final - 8 innings
at Elmira L, 10-9
Fri Apr 07
Final
at Elmira W, 7-5
Sat Apr 08
6th of 12 teams
at Utica University Pioneer Spring Invitational
Sat Apr 08
6th of 12 teams
at Utica University Pioneer Spring Invitational
Sat Apr 08
Final - 7 innings
vs. St. John Fisher L, 7-3
UAlbany, Albany, N.Y. - 7 innings
Sat Apr 08
Final
at Keuka W, 12-6
Sat Apr 08
Final
vs. Johnson State College L, 3-0
Sat Apr 08
Final - 8 innings
vs. St. John Fisher L, 15-3
UAlbany, Albany, N.Y. - 9 Innings
Sat Apr 08
Final
at Medaille W, 20-4
Sat Apr 08
Final - 5 innings
at Keuka W, 12-0
Sat Apr 08
Final
at Alfred W, 18-11
Sat Apr 08
Final
vs. St. John Fisher L, 3-0
Kahl Campus Center, Albany, N.Y.
Wed Apr 12
Final
vs. SUNY Brockport L, 13-7
UAlbany, Albany, N.Y.
Thu Apr 13
Final
at MCLA W, 10-5
Thu Apr 13
Final - 5 innings
at MCLA W, 12-1
Fri Apr 14
3:00 p.m.
at RPI Under the Lights Invitational
Fri Apr 14
3:00 p.m.
at RPI Under the Lights Invitational
Fri Apr 14
Final
at Medaille L, 3-2
Sat Apr 15
5th place after day one
at Empire 8 Spring Championship
Sat Apr 15
Final
at Medaille W, 9-6
7 Innings
Sat Apr 15
Final
at Keuka W, 21-5
Sat Apr 15
Final
at Medaille W, 18-5
9 Innings
Sat Apr 15
Final
at Nazareth L, 28-4
Sat Apr 15
Final - 5 innings
vs. St. John Fisher L, 9-0
Plumeri Sports Complex, Albany, N.Y.
Sat Apr 15
Final
vs. St. John Fisher L, 2-0
Plumeri Sports Complex, Albany, N.Y.
Sun Apr 16
Final
at Empire 8 Spring Championship 6th place of 8 Teams
Sun Apr 16
Final
vs. Nazareth W, 3-0
Senior Day
Sun Apr 16
Final
vs. Nazareth W, 7-3
Senior Day
Tue Apr 18
Final
at SUNY New Paltz W, 13-7
Wed Apr 19
Final
vs. Utica L, 16-4
Wed Apr 19
Final
vs. Utica W, 4-3
Wed Apr 19
Final - 5 innings
vs. Utica W, 13-1
Fri Apr 21
NTS
at University at Albany Spring Classic
Fri Apr 21
NTS
at University at Albany Spring Classic
Fri Apr 21
Final
vs. Keuka L, 6-3
UAlbany, Albany, N.Y.
Sat Apr 22
Final
vs. Keuka W, 5-4
UAlbany, Albany, N.Y. - 7 innings
Sat Apr 22
Final
vs. St. John Fisher L, 30-7
ACP Stadium, Albany, NY
Sat Apr 22
Final
at St. John Fisher L, 23-2
Sat Apr 22
Final
vs. Keuka W, 4-1
UAlbany, Albany, N.Y. - 9 innings
Tue Apr 25
Fourth Place of 8 Teams
at Elmira Invitational
Tue Apr 25
Final
at Union L, 6-5
Tue Apr 25
Final
at Union W, 8-5
Wed Apr 26
Final
at Skidmore L, 15-11
Fri Apr 28
4th of 10 teams
at RPI Capital District Championship
Fri Apr 28
7th of 10 teams
at RPI Capital District Championship
Sat Apr 29
Seventh Place of Seven Teams
at Oswego Invitational
Sat Apr 29
Final - 11 innings
at Houghton L, 2-1
7 innings
Sat Apr 29
Final
vs. Keuka W, 15-11
Senior Day
Sat Apr 29
Final
at Houghton W, 9-6
Sat Apr 29
Final
at Houghton W, 8-1
Sat Apr 29
Final - 7 innings
at Houghton W, 1-0
7 Innings
Sat Apr 29
Final
vs. Nazareth L, 19-12
Sun Apr 30
Final
at Houghton L, 12-6
Fri May 05
at Empire 8 Championship
Fri May 05
at Empire 8 Championship
Fri May 05
Final - 5 innings
at Alfred L, 8-0
Fri May 05
Final
at Alfred W, 10-2
Sat May 06
6th of 7 teams
at Empire 8 Championship
Sat May 06
6th of 7 teams
at Empire 8 Championship
Sat May 06
Final - 7 innings
vs. Medaille L, 5-4
@ Buffalo, NY Played at Medaille, Buffalo, NY Medaille College, Buffalo, NY
Sat May 06
Final
vs. Medaille W, 6-1
@ Buffalo, NY Played at Medaille, Buffalo, NY Medaille College, Buffalo, NY
Sun May 07
Final
vs. New York University L, 18-1
9 Innings CBA, 12 Airline Drive, Albany, NY 12205
Sun May 07
Final
vs. New York University L, 6-2
9 Innings CBA, 12 Airline Drive, Albany, NY 12205
Thu May 11
Final
at St. John Fisher L, 8-3
Empire 8 Playoffs
Thu May 11
Final - 5 innings
vs. St. John Fisher L, 9-1
@ Alfred, NY Empire 8 Tournament Hosted by Alfred University
Fri May 12
Final
vs. Houghton W, 12-2
@ Pittsford, N.Y. Empire 8 Tournament Hosted by St. John Fisher University
Fri May 12
Final
vs. Elmira W, 7-1
@ Alfred, NY Empire 8 Tournament Hosted by Alfred University
Fri May 12
Final
vs. Alfred W, 5-4
Fri May 12
Final - 11 innings
vs. Utica W, 7-6
@ Pittsford, NY
Sat May 13
Final
at St. John Fisher L, 5-1
Empire 8 Championship
Sat May 13
Final
vs. St. John Fisher W, 1-0
@ Alfred, NY
Sat May 13
Final
vs. St. John Fisher L, 6-1
@ Alfred, NY
Wed May 17
Noon
at AARTFC Championship
Wed May 17
Noon
at AARTFC Championship
Thu May 18
NTS
at AARTFC Championship
Thu May 18
NTS
at AARTFC Championship
Fri Sep 01
Final
at SUNY Plattsburgh L, 3-1
Fri Sep 01
Final
vs. SUNY Plattsburgh L, 6-2
Albany Academy
Fri Sep 01
Final
at SUNY New Paltz L, 2-0
Fri Sep 01
Final
vs. Castleton W, 2-1
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Sat Sep 02
at ACPHS Orchard Opener NTS
Sat Sep 02
Final
vs. SUNY Potsdam W, 3-1
@ SUNY Plattsburgh
Sat Sep 02
Final
vs. Castleton W, 7-2
Myers Middle School
Sat Sep 02
Final
vs. SUNY Poly W, 3-0
@ SUNY Plattsburgh
Sat Sep 02
Final
at Union L, 3-0
Sat Sep 02
Final
vs. Nichols W, 4-2
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Sun Sep 03
Final
vs. Norwich T, 0-0
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Tue Sep 05
11:00 AM
at Keuka W, 325-348
Tue Sep 05
11:00 AM
at SUNY Poly W, 325-376
@ Keuka
Tue Sep 05
Cancelled
vs. Bard
Tue Sep 05
Final
vs. SUNY Delhi W, 3-1
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Tue Sep 05
Final
at Westfield St. W, 3-2
Fri Sep 08
Final
at SUNY New Paltz L, 3-0
Fri Sep 08
Postponed
vs. Mass.-Dartmouth
Albany Academy
Fri Sep 08
Final
at Canton L, 2-1
Sat Sep 09
Final
vs. Bard L, 5-4
Albany Academy
Sat Sep 09
Final
vs. Mt. St. Mary College W, 3-0
@ SUNY New Paltz
Sat Sep 09
Final
vs. Union L, 3-1
@ SUNY New Paltz
Sun Sep 10
Final
vs. SUNY Brockport L, 5-3
UAlbany - Albany, N.Y.
Sun Sep 10
Final
vs. Eastern Conn. St. W, 1-0
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Tue Sep 12
Final
vs. SUNY Plattsburgh L, 3-1
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Tue Sep 12
Final
at SUNY Cobleskill W, 3-2
Wed Sep 13
Final
at Utica L, 5-4
Wed Sep 13
Final
vs. SUNY Poly W, 8-0
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Thu Sep 14
Final
vs. Dean W, 6-0
UAlbany - Albany, N.Y.
Fri Sep 15
Final
vs. Nichols L, 3-0
Crosstown Challenge - Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Fri Sep 15
Final
at Mt. St. Mary College W, 7-2
Fri Sep 15
Final
vs. Skidmore L, 3-0
Crosstown Challenge - Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Sep 16
at RPI Harvest Classic NTS
Sat Sep 16
at RPI Harvest Classic 5th/7 Teams
Sat Sep 16
Final
vs. Castleton L, 3-1
Crosstown Challenge - Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Sep 16
Final
at Rensselaer L, 4-1
Sat Sep 16
Final
vs. Houghton W, 6-3
Albany Academy
Sat Sep 16
Final
at Nazareth L, 2-0
Sat Sep 16
Final
vs. SUNY Oneonta L, 3-1
Crosstown Challenge - Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sun Sep 17
1:30 PM
at SUNY Cobleskill W, 315-320
Sun Sep 17
1:30 PM
at MSMC W, 315-334
@ SUNY Cobleskill
Tue Sep 19
11:00 AM
at Elmira Fall Invitational 8th/10 Teams
Tue Sep 19
Final
vs. WestConn T, 1-1
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Tue Sep 19
Final
vs. Clarkson L, 3-0
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Wed Sep 20
11:00 AM
RSC Fall Invitational 2nd/4 Teams
Colonie Golf and Country Club
Wed Sep 20
Final
at Saint Joseph (Conn.) W, 7-1
Fri Sep 22
Final
vs. SUNY Farmingdale L, 6-3
Myers Middle School
Sat Sep 23
11:30 a.m.
at Bard Invitational NTS
Sat Sep 23
12:30
at Bard Invitational 7th/15 Teams
Sat Sep 23
Final
at St. John Fisher L, 3-2
Sat Sep 23
Final
at Houghton W, 2-0
Sat Sep 23
Final
vs. Keuka W, 1-0
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Sat Sep 23
Final
at MCLA L, 3-1
Sun Sep 24
Final
at Hartwick L, 9-0
at SUNY Delhi
Mon Sep 25
10:00 AM
at SUNY-Poly Invitational 1st/ 7 Teams
Tue Sep 26
8:00 PM
Valorant vs. Husson W, 2-0
Tue Sep 26
Final
at SUNY Morrisville T, 0-0
Wed Sep 27
8:00 PM
Overwatch vs. Husson W, 3-0
Wed Sep 27
Final
at Elmira W, 1-0
Thu Sep 28
8:00 PM
Madden vs. Adrian L, 2-0
Thu Sep 28
Final
at Wells W, 12-0
Fri Sep 29
Final
vs. Utica L, 3-0
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Sep 30
Final
vs. Keuka L, 3-0
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Sep 30
Final
at Houghton L, 4-2
Sat Sep 30
Final
at Nazareth L, 7-2
Sat Sep 30
Final
vs. Alfred T, 0-0
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Sat Sep 30
Final
vs. Elmira L, 2-0
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Sun Oct 01
10:30 AM
at Oswego Fall Invitational 10th/12 Teams
Sun Oct 01
Final
vs. St. John Fisher W, 5-4
Myers Middle School
Tue Oct 03
8:00 PM
Valorant vs. Delaware Win (Forfeit)
Tue Oct 03
Final
vs. Bard L, 3-1
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Wed Oct 04
8:00 PM
Overwatch vs. UAlbany Win (Forfeit)
Wed Oct 04
Final - OT
vs. Hartwick L, 2-1
UAlbany - Albany, N.Y.
Wed Oct 04
Final
at Keuka T, 2-2
Wed Oct 04
Final
vs. Vassar L, 2-1
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Thu Oct 05
8:00 PM
Madden vs. NC Wesleyan W, 2-1
Fri Oct 06
Final
at Elmira W, 3-2
Sat Oct 07
10:30 AM
at Westfield State Invitational NTS
Sat Oct 07
10:30 AM
at Westfield State Invitational 13th/25 Teams
Sat Oct 07
Final
at Alfred L, 3-0
Sat Oct 07
Final
at Utica L, 5-4
Sat Oct 07
Final
at Houghton L, 1-0
Sat Oct 07
Final
vs. Keuka W, 4-0
UAlbany - Albany, N.Y.
Sun Oct 08
Noon
at Empire 8 Fall Championship - Round 1 3rd/ 7 Teams
Cazenovia Country Club - Cazenovia, N.Y.
Sun Oct 08
Final
vs. Alfred L, 5-2
Myers Middle School
Mon Oct 09
9:00 AM
at Empire 8 Fall Championship - Round 2 5th/ 7 Teams
Cazenovia Country Club - Cazenovia, N.Y.
Tue Oct 10
Postponed
Valorant vs. Plymouth State
Wed Oct 11
8:00 PM
Overwatch vs. Louisiana Lafayette W, 3-1
Wed Oct 11
Final
at Utica L, 2-1
Wed Oct 11
Final
at Utica L, 1-0
Wed Oct 11
Final
at Utica T, 0-0
Thu Oct 12
8:00 PM
Madden vs. Muskingum L, 2-0
Fri Oct 13
8:00 PM
Valorant vs. Plymouth State W, 2-0
Fri Oct 13
Final
vs. St. John Fisher L, 3-0
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Oct 14
Postponed
at Alfred
Moved to Sunday, October 15
Sat Oct 14
Final
vs. Nazareth L, 3-2
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Oct 14
Final
at St. John Fisher L, 1-0
Sun Oct 15
Final
at Alfred T, 1-1
Mon Oct 16
Final
at MCLA W, 4-0
Tue Oct 17
8:00 PM
Valorant vs. Husson L, 2-0
Tue Oct 17
Final
vs. Pratt W, 2-0
Senior Night | ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Wed Oct 18
8:00 PM
Overwatch vs. Roger Williams W, 3-2
Wed Oct 18
Final
at Skidmore L, 7-0
Wed Oct 18
Final
vs. Hartwick L, 3-0
Senior Night | Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Wed Oct 18
Final
vs. Pratt W, 7-1
Senior Night | ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Thu Oct 19
8:00 PM
Madden vs. Radford L, 2-1
Sat Oct 21
11:45 a.m.
at Hamilton Tune-up Meet NTS
Sat Oct 21
11:00 a.m.
at Hamilton Tune-up Meet 7th/11 Teams
Sat Oct 21
Final
vs. Elmira W, 12-0
Senior Day | RPI - Troy, N.Y.
Sat Oct 21
Final
vs. Nazareth T, 0-0
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Sat Oct 21
Final
vs. St. John Fisher L, 1-0
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Tue Oct 24
8:00 PM
Valorant vs. Lycoming Win (Forfeit)
Wed Oct 25
8:00 PM
Overwatch vs. Tiffin L, 3-1
Wed Oct 25
Final
vs. Hartwick L, 2-0
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Wed Oct 25
Final
vs. Springfield L, 4-2
UAlbany - Albany, N.Y.
Wed Oct 25
Final
at Hartwick W, 2-0
Thu Oct 26
8:00 PM
Madden vs. New England Inst. of Technology W, 2-0
Fri Oct 27
Final
at Houghton L, 3-0
Sat Oct 28
11:00 AM
at Empire 8 Championship 7th/ 7 Teams
Parkview Fairways, Victor, N.Y. | Hosted by Nazareth University
Sat Oct 28
Noon
at Empire 8 Championship 5th/7 Teams
Parkview Fairways, Victor, N.Y. | Hosted by Nazareth University
Sat Oct 28
Final
at Nazareth W, 6-2
Sat Oct 28
Final
at Houghton W, 3-2
Empire 8 Conference Championship Tournament - First Round
Mon Oct 30
Final
at Utica L, 3-2
Empire 8 Conference Championship Tournament - First Round
Tue Oct 31
8:00 PM
Valorant vs. Huntingdon L, 2-0
Wed Nov 01
8:00 PM
Overwatch vs. SUNY Canton W, 3-0
Wed Nov 01
Final
at Nazareth L, 3-0
Empire 8 Conference Championship Tournament - Semifinals
Wed Nov 01
Final
at Castleton W, 3-1
Thu Nov 02
8:00 PM
Madden vs. Keiser W, 2-0
Sat Nov 04
Final
at Vassar L, 3-0
Sat Nov 04
Final
vs. Marywood L, 3-1
@ Poughkeepsie, N.Y.
Tue Nov 07
8:00 PM
Valorant (Bye)
Wed Nov 08
8:00 PM
Overwatch vs. Delaware L, 3-1
Wed Nov 08
Final
at Skidmore L, 71-45
Wed Nov 08
Final
vs. Albany College of Pharmacy and Health Sciences W, 67-63
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Thu Nov 09
8:00 PM
Madden vs. Mount St. Joseph L, 2-0
Sat Nov 11
11:00 AM
at NCAA MidEast Regional Championship NTS
@ Hosted by Westfield State University
Sat Nov 11
12:00 PM
at NCAA MidEast Regional Championship 20th/24 Teams
@ Hosted by Westfield State University
Sat Nov 11
Final
vs. Elms W, 63-59
RSC Men's Basketball Food Drive | Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Tue Nov 14
8:00 PM
Valorant vs. Catholic L, 2-1
Wed Nov 15
8:00 PM
Overwatch vs. Ohio Northern L, 3-1
Wed Nov 15
Final
vs. Castleton W, 73-43
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Thu Nov 16
8:00 PM
Madden vs. New England Inst. of Technology W, 2-1
Fri Nov 17
Final
vs. St. Mary's (Md.) W, 62-43
@ University of Saint Joseph USJ Tip-Off Tournament
Sat Nov 18
Final
at Saint Joseph (Conn.) L, 73-32
USJ Tip-Off Tournament
Sat Nov 18
Final
at SUNY Poly W, 85-76
Tue Nov 21
Cancelled
vs. Whittier
Kahl Campus Center, Albany, N.Y.
Tue Nov 21
Final
vs. SUNY Potsdam L, 60-51
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Tue Nov 21
Final
at Mt. St. Mary College L, 78-64
Mon Nov 27
Final
vs. SUNY Cobleskill L, 68-51
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Mon Nov 27
Final
vs. MCLA W, 76-56
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Tue Nov 28
8:00 PM
Valorant vs. Husson L, 2-1
Wed Nov 29
8:00 PM
at Overwatch vs. Ohio Northern L, 3-0
Fri Dec 01
Final
vs. Nazareth L, 54-40
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Fri Dec 01
Final - OT
vs. Nazareth L, 73-69
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Dec 02
10:30 AM
at Springfield College Season Opener 6th/6 Teams
Sat Dec 02
10:30 AM
at Springfield College Season Opener 6th/6 Teams
Sat Dec 02
Final
vs. St. John Fisher L, 84-33
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Dec 02
Final
vs. St. John Fisher L, 78-64
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Dec 09
Final
at Bard L, 69-49
Tue Dec 19
Final
vs. Wesleyan (Conn.) L, 72-49
@ Eckerd College, Saint Petersburg, Fla. St. Pete Classic - Saint Petersburg, Fla.
Wed Dec 20
Final
vs. Drew L, 77-58
@ Eckerd College, Saint Petersburg, Fla. St. Pete Classic - Saint Petersburg, Fla.
Sat Dec 30
Final
vs. Union W, 52-42
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sun Dec 31
Final
vs. Coast Guard L, 72-42
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Tue Jan 02
Final
vs. Penn College W, 77-64
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Fri Jan 05
Final
at Utica L, 55-39
Fri Jan 05
Final
at Utica L, 77-63
Sat Jan 06
Final
at Keuka W, 62-34
Sat Jan 06
Final
at Keuka L, 78-56
Fri Jan 12
Final
vs. Elmira W, 67-51
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Fri Jan 12
Final - OT
vs. Elmira L, 73-69
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Jan 13
Final
vs. Alfred L, 46-30
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Jan 13
Final
vs. Alfred L, 70-60
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Mon Jan 15
Final
vs. Pratt W, 75-65
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Wed Jan 17
Final
vs. Hartwick L, 63-53
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Wed Jan 17
Final
vs. Hartwick W, 76-56
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Jan 20
11:00 AM
at Middlebury Winter Classic 10th/10 Teams
Sat Jan 20
11:00 AM
at Middlebury Winter Classic 9th/10 Teams
Sat Jan 20
Final
vs. Hilbert L, 3-0
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Jan 20
Final
at Houghton L, 71-54
Sat Jan 20
Final
vs. Wells L, 3-2
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Jan 20
Final
at Houghton L, 83-68
Wed Jan 24
Final
vs. SUNY Poly L, 3-0
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Fri Jan 26
Final
at St. John Fisher L, 67-38
Fri Jan 26
Final
at St. John Fisher L, 97-90
Sat Jan 27
at Utica Blue & Orange Invitational and Multi T11th/17 Teams
Sat Jan 27
at Utica Blue & Orange Invitational and Multi 15th/17 Teams
Sat Jan 27
Final
vs. Elms L, 3-0
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Jan 27
Final
at Nazareth L, 83-54
Sat Jan 27
Final
at Nazareth L, 86-60
Tue Jan 30
8:00 pm
Valorant vs. Montana L, 2-1
Tue Jan 30
8:00 pm
Apex Legends 15th-20 teams
Wed Jan 31
Cancelled
Overwatch vs. Stockton Cancelled
Thu Feb 01
8:00 pm
Madden vs. Keiser W, 2-0
Thu Feb 01
8:00 pm
TFT
Thu Feb 01
8:00 PM
Overwatch vs. Saint Rose Win (Forfeit)
Fri Feb 02
8:00 pm
Fortnite 22nd-31 teams
Fri Feb 02
Final
vs. Keuka W, 70-46
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Fri Feb 02
Final
vs. Keuka L, 85-56
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Feb 03
at Utica Fast Trax Invitational T13th/20 Teams
Sat Feb 03
at Utica Fast Trax Invitational 15th /20 Teams
Sat Feb 03
Final
at St. Thomas Aquinas L, 3-0
Sat Feb 03
Final
vs. Utica L, 58-55
Breast Cancer Awareness Fundraiser | Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Feb 03
Final
vs. Utica L, 65-49
Breast Cancer Awareness Fundraiser | Kahl Campus Center, Albany, N.Y.
Tue Feb 06
8:00 pm
Valorant vs. Iona L, 2-0
Tue Feb 06
8:00 pm
Apex Legends
Tue Feb 06
Final
at Hartwick L, 53-42
Tue Feb 06
Final
at Hartwick W, 86-74
Wed Feb 07
8:00 pm
Overwatch vs. FIU L, 3-0
Thu Feb 08
8:00 pm
Madden vs. TBA L, 2-0
Thu Feb 08
8:00 pm
TFT
Fri Feb 09
8:00 pm
Fortnite 10th-32 teams
Fri Feb 09
Final - OT
at Alfred W, 76-69
Fri Feb 09
Final
at Alfred L, 73-65
Sat Feb 10
12:00 PM
at Middlebury Track and Field Meet NTS
Sat Feb 10
12:00 PM
at Middlebury Track and Field Meet NTS
Sat Feb 10
Final
vs. Regis (Mass.) W, 3-1
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Feb 10
Final
at Elmira L, 57-45
Sat Feb 10
Final
vs. Houghton W, 3-2
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Feb 10
Final
at Elmira L, 77-75
Tue Feb 13
8:00 pm
Apex Legends
Wed Feb 14
8:00 pm
Overwatch vs. IWU L, 3-0
Wed Feb 14
Final
vs. SUNY Farmingdale L, 20-7
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Wed Feb 14
Final
at Manhattanville L, 3-2
Wed Feb 14
Postponed
at Curry
Thu Feb 15
8:00 pm
Madden vs. Bridgeport L, 2-0
Thu Feb 15
8:00 pm
TFT
Fri Feb 16
8:00 pm
Fortnite 13th-32 teams
Sat Feb 17
Final
at Fisher College W, 3-0
Sat Feb 17
Postponed
vs. Dean
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Sat Feb 17
Final
at Fisher College W, 3-0
Sat Feb 17
Final
vs. Houghton L, 60-49
Senior Day | Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Feb 17
Final
vs. Houghton W, 73-66
Senior Day | Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Mon Feb 19
Cancelled
vs. Dean
@ Saint Rose Plumeri Sports Complex - Albany, N.Y.
Tue Feb 20
8:00 pm
Valorant vs. Husson
Tue Feb 20
8:00 pm
Apex Legends
Wed Feb 21
8:00 pm
Overwatch vs. Fisherman
Wed Feb 21
Postponed
vs. SUNY Farmingdale
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Wed Feb 21
Final
at Dominican (N.Y.) L, 3-0
Wed Feb 21
Final
at Curry L, 7-3
Thu Feb 22
8:00 pm
Madden vs. TBA
Thu Feb 22
8:00 pm
TFT
Fri Feb 23
4:00 PM
at Empire 8 Conference Indoor Track and Field Championships 6th/7 Teams
Hosted by Houghton University
Fri Feb 23
4:00 PM
at Empire 8 Conference Indoor Track and Field Championships T6th/7 Teams
Hosted by Houghton University
Fri Feb 23
8:00 pm
Fortnite
Fri Feb 23
Final
vs. Misericordia L, 15-9
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Fri Feb 23
Final
at Merchant Marine L, 7-1
Sat Feb 24
11:00 AM
at Empire 8 Conference Indoor Track and Field Championships
Hosted by Houghton University
Sat Feb 24
11:00 AM
at Empire 8 Conference Indoor Track and Field Championships
Hosted by Houghton University
Sat Feb 24
12:00 PM
at New York University
DH: Game 1
Sat Feb 24
12:00 PM
vs. No. 12 Nichols
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Feb 24
Postponed
vs. Misericordia
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Sat Feb 24
3:00 PM
at New York University
DH: Game 2
Sat Feb 24
4:00 PM
vs. Ramapo
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Tue Feb 27
8:00 pm
Valorant vs. Western Illinois
Tue Feb 27
8:00 pm
Apex Legends
Tue Feb 27
3:00 PM
at SUNY Plattsburgh
Wed Feb 28
8:00 pm
Overwatch vs. Carroll
Wed Feb 28
6:00 PM
at Wentworth
Thu Feb 29
8:00 pm
Madden vs. TBA
Thu Feb 29
8:00 pm
TFT
Fri Mar 01
at AARTFC Indoor Track and Field Championships
Hosted by Nazareth University
Fri Mar 01
at AARTFC Indoor Track and Field Championships
Hosted by Nazareth University
Fri Mar 01
8:00 pm
Apex Legends
Fri Mar 01
8:30 AM
vs. Eastern
@ Legends Way Ballfields, Clermont, Fla. The Spring Games | Legends Way Ballfields, Clermont, Fla.
Fri Mar 01
10:45 AM
vs. Dubuque
@ Legends Way Ballfields, Clermont, Fla. The Spring Games | Legends Way Ballfields, Clermont, Fla.
Fri Mar 01
4:00 PM
at SUNY Plattsburgh
Fri Mar 01
7:00 PM
vs. Endicott
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Mar 02
at AARTFC Indoor Track and Field Championships
Hosted by Nazareth University
Sat Mar 02
at AARTFC Indoor Track and Field Championships
Hosted by Nazareth University
Sat Mar 02
9:15 AM
vs. Neumann
@ Legends Way Ballfields, Clermont, Fla. The Spring Games | Legends Way Ballfields, Clermont, Fla.
Sat Mar 02
11:30 AM
vs. Concordia-Moorhead
@ Legends Way Ballfields, Clermont, Fla. The Spring Games | Legends Way Ballfields, Clermont, Fla.
Sat Mar 02
12:00 PM
vs. Eastern Nazarene
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Mar 02
2:00 PM
vs. MIT
Kahl Campus Center - Albany, N.Y.
Sat Mar 02
6:30 PM
vs. North Central (Minn.)
@ Lake Myrtle Sports Park, Auburndale, Fla. The RussMatt Central Florida Invitational | Lake Myrtle Sports Park, Auburndale, Fla.
Sun Mar 03
1:00 PM
vs. Marywood
ACP Athletic Complex - Albany, N.Y.
Sun Mar 03
3:00 PM
vs. Chatham
@ Northeast Regional Park, Davenport, Fla. The RussMatt Central Florida Invitational | DH: Game One - 7 Innings | Northeast Regional Park, Davenport, Fla.
Sun Mar 03
5:30 PM
vs. Chatham
@ Northeast Regional Park, Davenport, Fla. The RussMatt Central Florida Invitational | DH: Game Two - 7 Innings | Northeast Regional Park, Davenport, Fla.
Mon Mar 04
10:00 AM
vs. Johnson & Wales
@ Sleepy Hollow Complex, Leesburg, Fla. The Spring Games | Sleepy Hollow Complex, Leesburg, Fla.
Mon Mar 04
3:15 PM
vs. Rivier
@ Sleepy Hollow Complex, Leesburg, Fla. The Spring Games | Sleepy Hollow Complex, Leesburg, Fla.
Mon Mar 04
7:00 PM
at Immaculata
Tue Mar 05
8:00 pm
Valorant vs. Southern Maine
Tue Mar 05
8:00 pm
Apex Legends
Tue Mar 05
9:45 AM
vs. Gordon
@ Northeast Regional Park, Davenport, Fla. The RussMatt Central Florida Invitational | Northeast Regional Park, Davenport, Fla.
Tue Mar 05
10:00 AM
vs. Fontbonne
@ Sleepy Hollow Complex, Leesburg, Fla. The Spring Games | Sleepy Hollow Complex, Leesburg, Fla.
Tue Mar 05
12:45 PM
vs. Penn State - New Kensington
@ Sleepy Hollow Complex, Leesburg, Fla. The Spring Games | Sleepy Hollow Complex, Leesburg, Fla.
Tue Mar 05
6:00 PM
at SUNY Poly
Tue Mar 05
7:00 PM
at Randolph-Macon
Wed Mar 06
8:00 pm
Overwatch vs. FIU
Wed Mar 06
9:30 AM
vs. Thomas (ME)
@ Northeast Regional Park, Davenport, Fla. The RussMatt Central Florida Invitational | Northeast Regional Park, Davenport, Fla.
Wed Mar 06
6:30 PM
at WestConn
Thu Mar 07
8:00 pm
Madden vs. TBA
Thu Mar 07
8:00 pm
TFT
Thu Mar 07
9:30 AM
vs. Waynesburg
@ Northeast Regional Park, Davenport, Fla. The RussMatt Central Florida Invitational | Northeast Regional Park, Davenport, Fla.
Thu Mar 07
10:00 AM
vs. Allegheny
@ Sleepy Hollow Complex, Leesburg, Fla. The Spring Games | Sleepy Hollow Complex, Leesburg, Fla.
Thu Mar 07
2:45 PM
vs. Penn State - Behrend
@ Sleepy Hollow Complex, Leesburg, Fla.
Fri Mar 08
8:00 pm
Fortnite
Fri Mar 08
3:00 PM
vs. Dominican (Ill.)
@ Lake Myrtle Sports Park, Auburndale, Fla. The RussMatt Central Florida Invitational | DH: Game One - 7 Innings | Lake Myrtle Sports Park, Auburndale, Fla.
Fri Mar 08
5:30 PM
vs. Dominican (Ill.)
@ Lake Myrtle Sports Park, Auburndale, Fla. The RussMatt Central Florida Invitational | DH: Game Two - 7 Innings | Lake Myrtle Sports Park, Auburndale, Fla.
Sat Mar 09
9:30 AM
vs. Marian (Wis.)
@ Lake Myrtle Sports Park, Auburndale, Fla. The RussMatt Central Florida Invitational | Lake Myrtle Sports Park, Auburndale, Fla.